Osmaniye’de sulama kanalına düşen 2 kardeşin cansız bedeni bulundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden 15 gün önce tarım işçisi aileleriyle Osmaniye’ye gelen 4 çocuk, Kırmıtlı köyü yakınlarındaki sulama kanalının kenarında oyun oynamaya başladı.

Bu sırada çocuklardan biri ayağı kayınca sulama kanalına düştü. Düşen çocuğu kurtarmak için suya giren diğer 3 çocuk da akıntıya kapıldı.

2 KARDEŞ AKINTIDA SÜRÜKLENDİ

Olayı gören çevredekiler, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Ekipler bölgeye gelinceye kadar çevredekiler, Saadet ile Şükran Karataş (9) kardeşleri sudan çıkardı. Narin ve Remziye Büyükçay kardeşler ise kayboldu.

Bölgeye gelen itfaiye ve AFAD ekipleri, 2 kardeşi arama çalışması başlattı. Hastanede tedaviye alınan 2 kardeşten Saadet Karataş, doktorların çabalarına rağmen yaşamını yitirdi. Kardeşi Şükran Karataş’ın ise tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

CANSIZ BEDENLERİ BULUNDU

İtfaiye ve AFAD ekipleri, gece saatlerinde de arama çalışmalarını sürdürdü. Ekipler, kayıp Narin ve Remziye Büyükçay’ın cansız bedenlerine ulaştı. Sudan çıkarılan Narin ve Remziye Büyükçay’ın cesetleri, Osmaniye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir