Keçiören “Sesli Nutuk” ile atamızın izinde

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Atatürk tarafından kaleme alınan Nutuk’un, Gazi’nin vefatının 82’nci yıl dönümü anısına belediyeye ait kurumsal web sitesinden sesli olarak yayınlandığını belirtti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Nutuk, 19 Mayıs 1919’da Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Nutuk’a ulaşmak daha kolay

Keçiören Belediyesi kurumsal web sitesinde Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı dönemini kendi kalemi ile anlattığı Nutuk isimli eseri 21 bölüm şeklinde seslendirilerek paylaşıldı. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi web sitesini ziyaret eden vatandaşları ilk olarak Nutuk’un sesli olarak paylaşıldığı sayfa karşılıyor. Bu sayede Nutuk’u sesli olarak dinlemek isteyen vatandaşlara kolaylık sunuluyor.

“Büyük komutan ölümsüzleştirildi”

Nutuk ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken yaşanan zorlukların ve gelecekte yaşanabilecek olan tehlikelerin Atatürk tarafından anlatıldığını anımsatan Başkan Altınok, Atatürk’ü vefatının 82’nci yıl dönümünde, doğum yılı olan 1881 ve sonsuzluk işareti koreografisi ile ölümsüzleştirdiklerini de aktardı:

Altınok, şunları söyledi:

“Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk yedi düvele karşı mücadele vermiştir. Türk milleti küllerinden doğmuştur. Bugün eğer devletimiz varsa, ezanımız varsa, bayrağımız varsa önce Allah’a sonra Atatürk’e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize ve yiğitlerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun. Bayraklarımız kıyamete kadar dalgalansın, minarelerden ezanlarımız dinmesin, devletimiz kıyamete kadar payidar olsun.” – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir