Bayrampaşa’da hırsızlar, 15 bin liralık pijama takımı çaldı

İstanbul Bayrampaşa’da Salih Demirkaya pazarda satacağı pijama takımlarını ikamet ettiği sokağa park ettiği hafif ticari aracında bırakıp, evine gitti.

Sokağa kamyonetle gelen hırsızlar, park halindeki aracın içindeki pijamaları almak için harekete geçti.

15 BİN LİRALIK ÜRÜN ÇALDILAR

Kamyonetten inen 2 hırsız, aracın camını kırıp içindeki pijama takımlarını almaya başladı. Toplamda 15 bin lira değeri olan pijama takımlarını geldikleri kamyonete yükleyen hırsızlar, daha sonra da sokaktan uzaklaştı.

Olayı gören bir mahalle sakini ise durumu Salih Demirkaya’ya haber verdi. Aracının başına gelen Demirkaya, mallarının çalındığını görünce durumu polis ekiplerine bildirdi.

ÖNCE TESPİT EDİYORLAR, SONRA ÇALIYORLAR”

Şüphelilerin geçtiğimiz günlerde bir perdecide de hırsızlık yapanlarla aynı kişiler olduğunu söyleyen Salih Demirkaya, “Sabah 05.30 civarı komşu görmüş. Benim aracı yüklediğimi sanmış. Tekrar öbür cama geçince fark ediyor. Ondan sonra aşağı iniyor. Ne olup ne bittiğini anlayana kadar malı alıp götürüyorlar. Perde hırsızları, bir gün önce orayı patlatmışlar, şimdi bizi patlattılar. Tekstilcilere karşı bir şeyleri var. Önceden tespit edip, yapıyorlar. 15 bin liralık malımızı çaldılar. Komşu görmüş ama tahmin edememiş. Kamyonuyla da dönememiş. Takip edememiş o yüzden. Arabanın plakasından anladık. Zaten aynı zayıf kişiler. İnşallah başkasının canı yanmasın diyelim” dedi.

PİJAMA HIRSIZLARI KAMERADA

Yaşanan hırsızlık anları ise çevredeki bir apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir