Antalya’da öldürülen çoban köpeğinin başında gözyaşlarına boğuldu


Antalya‘da otlayan koyunları koruyan çoban köpeği, tabanca ile vurularak öldürüldü.

Manavgat ilçesi Ulukapı Mahallesi ile Salkımevler Mahallesi arasında bulunan Ilısu mevkiinde yaşanan olayda, hayvancılıkla geçimini sağlayan Ali İhsan Şenol, kiralayarak ekin ektiği arazide aynı zamanda koyunlarını otlatıyordu.

KÖPEĞİ ATEŞ EDEREK ÖLDÜRDÜ

Koyunların başında Ali İhsan Şenol’un oğlu Hasan Şenol bulunduğu sırada koyunların bulunduğu yere gelen ve adının Ahmet G. olduğu belirlenen şahıs, sürünün başında bulunan çoban köpeğine tabanca ile ateş etti.

2.5 yaşındaki kangal kırması köpek, olay yerinde öldü. Olayın ardından hızla bölgeden ayrılan Ahmet G.’yi evine kadar takip eden Hasan Şenol, aynı zamanda cep telefonuyla da kaçma anını kaydetti.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Köpeğin öldürüldüğünü haber alan Ali İhsan Şenol, hayvanın cansız bedenini görünce gözyaşlarına boğuldu. Köpeği kucağına alan Şenol, uzun süre gözyaşı döktü.

Olay yerine gelen Şenol’un eşi Fatma Şenol, feryatlar içerisinde köpeğini vuran kişinin yakalanarak cezalandırılmasını istedi. Köpeklerinin çok değerli olduğunu söyleyen Şenol, “Bizim elimiz ayağımızdı. Koyunlarımızın bekçisiydi. Yaylaya götürüp getirirdi. Bunu vuran insan olamaz.” diye konuştu.

“GÖZÜMÜN ÖNÜNDE ÖLDÜRDÜ”

Olay sırasında sürüyü otlatan Hasan Şenol, emekli polis olduğunu söyleyen şahsın sürünün yanına geldiğinde köpeğin sürüyü korumak amaçlı havladığını, şahsın belinden tabanca çıkararak ateş ettiğini belirterek, “Tereddüt etmeden ateş etti. Ben yanına doğru yürüyünce bana da sıkacağını söyledi. Sonra arkasını dönüp gitti. Ben de takip ettim ve cep telefonu ile kaçışını kaydettim.” dedi.

Köpeklerinin kangal kırması olduğunu belirten Şenol, “15 günlükken bize geldi ve çoban köpeği olarak yetiştirdik. Şu an 2.5 yaşındaydı. Yaylada tek başına sürüyü yönetirdi. Böyle bir çoban köpeği bulunmaz.” dedi.

TARAFLAR HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Köpeği tabanca ile vurduğu iddia edilen emekli polis Ahmet G., jandarma tarafından Salkımevler Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı.

İfadesinde kekik toplamak için evinden çıktığını, kekik toplarken köpeğin havlayarak üzerine gelmesi üzerine korkutmak amacıyla tabancasını çıkardığını, üzerine gelmeye devam edince ateş ettiğini belirten Ahmet G., öldürmek gibi bir amacının olmadığını ileri sürdü.

Ahmet G., olayın ardından evine gelip kendisine vuran ve evinin camını kıran köpek sahiplerinden şikayetçi oldu. Jandarmanın, köpeği öldüren Ahmet G. hakkında mala zarar verme, tehdit-hakaret suçlarından, sürü sahipleri hakkında da mala zarar verme ve kasten yaralama suçlarından yasal işlem yaptığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir