ABD Filo Uçuşları Gerçekleştirdi

bakıcı kamera sistemi

 

ABD filo uçuşları gerçekleştirdi. Amerika Birlik Devletleri yaptığı bu hamle ile Rusya’ya gözdağı verdi. CNN International konuyu gündemine taşıdır. 12 saat boyunca tek bir ülke izlendi.

ABD filo uçuşları gerçekleştirdi. ABD ve Rusya arasında yaşanan güvenlik sistemi  gerginlik her geçen gün büyüyor. Özellikle bazı dönemlerde iki ülkenin de ülke güvenlik sistemlerine yönelik önemli yatırımlar yaptığı ve bunu kamuoyu ile paylaştığı görülüyor.

Güvenlik Sistemi Yatırımları Devam Ediyor

Ülkelerin güvenlik sistemi ile ilgili yatırımlarını kamuoyu ile paylaşması, diğer ülkelere gözdağı vermesi olarak yorumlanıyor. ABD de bahsi geçen şekilde diğer ülkelere gözdağı veren ülkelerden bir tanesi ve bunu sık sık kullanıyor. Hatta yalnızca yatırımlarını dünya kamuoyu ile paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda bu silah ve araçları kullanarak doğrudan hedef alıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda yaşanan gelişmeler ABD ve bakıcı kamera sistemi  Rusya arasındaki ipleri kopma noktasına getirmişti. Olaylar durulmuş olmasına rağmen her iki ülke de zaman zaman birbirine gözdağı verircesine hamlelerde bulunuyor. Konuya dair son hamle ise ABD’den geldi.

ABD, yeni geliştirdiği güvenlik sistemini tanıtmak ve Rusya’ya gözdağı vermek adına filo uçuşları gerçekleştirdi. Bahsi geçen filo uçaklarının arasında ABD’nin ünlü bombardıman uçağı B-52’nin de olduğu görüldü.

Filo Uçuşları Dünya Basınında

CNN International, bu durumu gündemine taşıdı ve yaptığı haberde bu filonun tam 12 saat boyunca tek bir ülkeyi hedef alarak uçuşlar yaptığını duyurdu. ABD ve Nato, soğuk savaş tehlikesinin tekrar gündeme gelmesinin hemen ardında Rusya devlet başkanı Putin’e gözdağı vermek için tam 10 savaş uçağından oluşan bir filoyu gözlere havalandırdı.

ABD, yapmış olduğu bu tatbikatı Müttefik Gökyüzü operasyonu  apartman kamera sistemi  olarak tanımladı. ABD’nin bu hamlesine karşı Rusya’nın nasıl bir karşılık vereceği ise merak konusu olurken pek çok ülke, yaşanan gelişmelerden tedirgin oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir