Mesut Özil’den memleketi Zonduldak’a spor kompleksi

Arsenal forması giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in yapımı için maddi destekte bulunduğu ‘Mesut Özil Spor Kompleksi’ hizmete sunulmaya hazırlanıyor.

İçinde havuz, tenis kortu ve basketbol sahası bulunan ve ilçede birçok dalda sporcunun yetiştirilmesinin hedeflendiği tesislerin büyük bölümü tamamlandı.

Ara transferde Mesut Özil’in Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzalayacağı yönünde çıkan haberler, sporcunun memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesinde de heyecana neden oldu. Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, başarılı futbolcunun Türkiye’de oynamasının kendilerini mutlu edeceğini söyledi.

Tesis hakkında da bilgi veren Başkan Bozkurt, spor kompleksinin ilçelerinde birçok branşta sporcu yetişmesine öncülük etmesini hedeflediklerini anlattı.

“MESUT ÖZİL BİZİM İÇİN BİR DEĞERDİR”

Bozkurt, “Mesut Özil bizim için bir değerdir. Kendisiyle iletişime geçtik. Avukat ve menajerleriyle oturduk ve durum değerlendirmesi yaptık. Sağ olsun katkıda bulanacaklarını söylediler. İş adamları ve müteahhitlerimiz ile birlikte bir çalışmaya girdik. Burayı toplam 7 dönüm alanda yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol sahası gibi çeşitli etkinlikler olacak şekilde tasarlıyoruz. Hedefimiz öncelikle tesisin bitmesi. Havuzun da proje aşaması bitti. Onunla ilgili yakında çalışma başlayacak. Gelecek yıl burası komple bir tesis olarak Devrek ve bütün Zonguldak’ın hizmetine girecek. Adı da tabii ki Mesut Özil Spor Tesisi olacak.” dedi.

Mesut Özil’in Devrek için bir değer olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, çocukların da futbolcuyu örnek aldığını kaydetti.

“MESUT ÖZİL DEVRE İÇİN ROL MODELDİR”

Özil’in Fenerbahçe’de futbol yaşantısını sürdürmesi durumunda çok mutlu olacaklarını vurgulayan Bozkurt, şöyle konuştu:

“Devrek için rol modeldir Mesut Özil. Devrek’te sporda sanatta birçok rol modelimiz var. Gönül isterdi ki hepsi adına bir şeyler yapalım. Mesut Özil’in Devrek için tanıtımının maddi değeri yok. Mesut, Devrekli olduğunu, Türk ve Müslüman olduğunu hiçbir zaman unutmadı. Kendisine müteşekkiriz. Yaşadığı topraklara borcu olduğunu düşünerek burada bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz de Devrek Belediyesi olarak katkılarımızı sunacağız. Onlarla beraber en kısa sürede Devreklilerin hizmetine girecek.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir